BLAGOSLOV DJECE I ŽIVOTINJA

OBJAVLJENO:

Na travnjaku ispred samostana franjevaca konventualca u Molvama upriličen je blagoslov djece, mladih i životinja u povodu blagdana sv. Franje, utemeljitelja franjevačkog reda i zaštitnika ekologije. U kratkoj liturgiji riječi i zajedničkoj molitvi za sve stvoreno o. Tomislav Glavnik, gvardijan, protumačio je odgovornost koju svi ljudi imaju prema planu Božjemu za Zemlju i životinje. Primjer u poštivanju svega stvorenoga dao nam je sveti Franjo Asiški, koji je shvaćao ljubav Božju za svijet i ljude, te i nas potiče da to veliko otajstvo otkrivamo i pokažemo svojim životom.

Prvi plod te vjere i ljubavi jest briga za čovjeka, a potom za životinje i okoliš. Bog je stvorio svijet u skladu, koji je padom prvih ljudi razoren grijehom. Ako prihvaćamo vjeru, žudimo za skladom i životom bez grijeha i ostvarujemo kraljevstvo Božje već na zemlji. Nadahnuće pronalazimo u sv. Franji, koji je ne štedeći sebe, činio tako, te je i postao veliki ljubitelj ljudi i stvorenoga!

Skip to content