TRODNEVNICA U ČAST VELIKE GOSPE

OBJAVLJENO:

Započela je trodnevnica pred Veliku Gospu.

Vjernici se okupljaju u župnoj crkvi i zajednički mole Marijinu krunicu i pjevaju litanije prije svete mise. Prvoga dana misu je predvodio i propovijedao o. Đuro Hontić, ispovjednik u bazilici sv. Petra u Vatikanu. U homiliji je potaknuo vjernike na osluškivanje, ali i na posluh riječi Božjoj, koji će biti očit u svakodnevnom životu kroz svjedočki primjer života.

Predvoditelj misnoga slavlja na drugi dan trodnevnice bio je o. Miljenko Hontić, generalni asistent reda franjevaca konventualaca za Srednju i Zapadnu Europu. O. Miljenko je u svojoj homiliji, tumačeći sveta pisma, ukazao na Marijin primjer, koja je znala skladno spojiti molitveni i radni dio svojega života. Kao vjernica, u poniznosti i skrovitosti nije ulazila u nikakve ekstreme života, kako onog duhovnog, tako i radno-svakodnevnog. Marija je uzor za nasljedovanje, posebno u vršenju svakodnevnih obveza i okrenutosti Bogu.

Skip to content