ČESTITAMO DAN POBJEDE I DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI!

OBJAVLJENO:

Nakon četverogodišnje okupacije gotovo trećine hrvatskog teritorija, života u izbjeglištvu i u vječnom strahu od neprijateljske odmazde, granata koje su danonoćno prijetile, brojnih neuspješnih pregovora i inicijativa, Republici Hrvatskoj ništa drugo nije preostalo nego vlastitom oružanom silom osloboditi hrvatski teritorij u cijelosti. U svitanje 4. kolovoza 1995. započela je Operacija Oluja. U samo 84 sata vojnoredarstvene operacije Oluja, u kojoj je bilo angažirano gotovo 200 tisuća hrvatskih vojnika i kojom je oslobođeno više od 10 000 četvornih kilometara dotad okupiranog područja.

Sjećamo se u molitvi svih poginulih za slobodu našega naroda i zahvaljujemo svima koji su se žrtvovali da bismo danas živjeli u slobodi!

Ljubim te Hrvatska, domovino sveto!

Croatio, iz duše te ljubim

Hrvatski barjak

Prvi hrvatski predsjednik Dr. Franjo Tuđman – In memoriam

Skip to content