PETROVO U REPAŠU

OBJAVLJENO:

U petak, 29. lipnja 2012 u filijalnoj crkvi u Repašu proslavljena je svetkovina svetih apostola Petra i Pavla. Misno slavlje predvodio je o. Tomislav Glavnik, župnik, a propovijedao je vlč. Nikola Benko, župnik u Novigradu Podravskom. U koncelebraciji je bio preč g. Ivan Herega, dekan i župnik u Goli. Misno slavlje u prepunoj župnoj crkvi svojim pjevanjem animirali su pjevači repaške crkve i zbor mladih “Adveniat”  iz molvarske župne crkve.

Prije početka svete mise blagoslovljena je nova slika sv. Petra apostola, rad naivne umjetnice Biserke Zlatar Milinković iz Gole. Nakon blagoslova slike uslijedio je blagoslov dviju crkvenih barjaka, kao i barjaka Republike Hrvatske. Naime, stari hrvatski barjak s povijesnim hrvatskim grbom  iz filijalne crkve Srca Isusova u Repašu uklonili su 1972. godine komunistički suradnici po naputku “partijskih organa”  i predali ga tadašnjoj milicijskoj stanici u Đurđevcu. Spomenuti barjak  s hrvatskim grbom na jednoj strani i s likom Srca Isusova potom je uništen. 40 godina poslije, hrvatska trobojnica je vraćena na isto ono mjesto gdje je stajala od davne 1941. godine. Uz brojne vjernike iz Molvi, Repaša i okolnih mjesta na svetoj misi je prisustvovao i uvaženi saborski zastupnik i načelnik općine Gola g. Stjepan Milinković, kao i načelnik općine Molve g. Stjepan Fosić. Nakon opsežne materijalne obnove repaške filijalne crkve radovi se bliže kraju. Još je preostalo uređenje poda prezbiterija i montiranje novih vrata na crkvenom pjevalištu. Završetkom materijalnih radova filijalna crkva i župljani iz spomenute filijale spremni će dočekati sljedeću Svetkovinu Srca Isusova 2013. g.  kada će se  proslaviti 80. obljetnice od početka radova izgradnje repaške ljepotice.

Skip to content