TIJELOVO

OBJAVLJENO:

Svetkovina Presvetoga Tijela i Krvi Kristove proslavljena je u našoj župi na posebno svečan način, kako i dolikuje ovom velikom blagdanu. Misno slavlje u župnoj crkvi predslavio je o. Tomislav Glavnik, župnik, a u filijalnoj crkvi u Repašu o. Filip Musa. Nakon misnog slavlja u župnoj crkvi održana je i tijelovska procesija. Pripravljena su četiri sjenice (postaje), koje priređuju župljani s četiri strane Molva odnosno: Marijanska ulica, Malo selo (Đurđevačka),  Vulička (Ključeci, P. Preradovića, Konačka; njima se priključuje i Dravska ul.), Veliko selo (Virovska). Crkveni brijeg je prekrasno uređen što je doprinijelo ugođaju i svečanom raspoloženju. Okupljeni vjernici su sudjelovali u molitvi i pjevanju. Mališani su posipali stazu ružinim laticama. Naša ovogodišnja preporuka bila je izražena molitvom za mir, zajedništvo i slogu ljudi koji žive u našem mjestu.

Nošenjem Euharistijskog Otajstva u procesiji, vjernici rimokatolici izražavaju svoju vjeru u trajnu prisutnost Isusa Kristu u posvećenom kruhu. Isus je osloboditelj od grijeha i darovatelj novoga života svima nama u Euharistijskom kruhu daje okrjepu, hranu i popudbinu za hod prema vječnosti!

Skip to content