DUHOVSKI PONEDJELJAK (“Trojački pondeljek”)

OBJAVLJENO:

Duhovski ponedjeljak tradicionalno je proštenje u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Molvama. U župi su 28. svibnja slavljena tri euharistijska slavlja. Prvo misno slavlje pokraj kapelice Majke Božje Molvarske predvodio je o. Martin Jaković, OFMConv., župnik župe sv. Antuna Padovanskoga iz Zagreba.
Svečano misno slavlje u molvarskoj župnoj crkvi predvodio je o. Anđelko Sesar, OFMConcv., član samostana sv. Antuna Padovanskoga iz Novog Marofa. U koncelebraciji bili su vlč. Nikola Benko, župnik iz Novigrada Podravskog, vlč. Ivica Bačani, župnik iz Virja, vlč. Leon Lozančić, župnik iz Hlebina, i o. Ante Gašparić, OFMConv., predsjednik Nacionalne udruge Vojske Bezgrešne, te o. Tomislav Glavnik, OFMConv., župnik i gvardijan molvarskog franjevačkog samostana. Večernju misu kojom je zaključen proštenišni dan u podravskom marijanskom prošteništu u Molvama predvodio je o. Filip Musa, OFMConv., samostanski vikar.

Skip to content