PRVA PRIČEST 2012.

Prvopričesnici župe Uznesenja BDM - Molve (2012.)

Prvopričesnici župe Uznesenja BDM – Molve (2012.)

U nedjelju, 15. travnja 2012., pod svečanim euharistijskim slavljem u 11 sati proslavljena je Prva pričest u našoj župi. Misno slavlje je predvodio o. Tomislav Glavnik, župnik, u koncelebraciji s o. Filipom Musom, samostanskim vikarom i o. Željkom Pašom, D.I., domaćim sinom, doktorandom u Rimu. Prvu svetu pričest primilo je 29-ero prvopričesnika (22 iz Molvi i 7 iz Repaša). Prvopričesnike je na sakrament svete ispovijedi i pričesti pripremala vjeroučiteljica Dijana Vujević, a na župnoj katehezi o. Tomislav Glavnik, župnik. Na misnom slavlju okupio  se veliki broj župljana, ali i gostiju sa svih strana. Župni zbor i zbor mladih pjevanjem su animirali misno slavlje. Sestre milosrdnice  svečano su okitile župnu crkvu. Svečanost je protekla dostojanstveno, radosno i svečano. Hvala svima, koji su na bilo koji način doprinijeli pripremi i odvijanju misnoga slavlja.

Primanju Prve pričesti prethodila je trodnevna priprava na kojoj su uz prvopričesnike sudjelovali roditelji i krsni kumovi.

PRVOPRIČESNICI:

Adriana Gregurić