U Molvama održano 5. hodočašće sv. Filomeni

OBJAVLJENO:

Tradicionalno i 5. hodočašće sv. Filomeni u Molve, održano je 28. siječnja 2012 i proslavljeno je na osobito svečani način.

Hodočasnici iz Zagreba, Velike Gorice, Karlovca, Splita i Vinkovaca, članovi Udruge “JOB” zajedno sa svojim duhovnikom vlč. Dragutinom Goričancem pristigli su u organiziranom autobusnom prijevozu, te predstavnici (devetoro) Udruge osoba s invaliditetom „Bubamara“ iz Vinkovaca, dok je još jedan dio vjernika pristigao osobnim automobilima iz okolnih mjesta, ali i iz daljega. Svečanu svetu misu u 11.15 sati predvodio je vlč. Dario Paviša, župni vikar iz Kutine. Nakon mise hodočasnici su se uputili na zajednički ručak u prostorije novog društvenog doma u Molvama. Nakon ručka uslijedila je procesija prema zavjetnoj kapelici Majke Božje Molvarske, gdje su se hodočasnici upoznali sa značenjem Čudotvornog kipa Majke Božje Molvarske i obavili zajedničku marijansku pobožnost. Po povratku u župnu crkvu započelo je euharistijsko klanjanje, koje je predvodio vlč. Dario Paviša. Potom je o. Ivan Poleto OFMConv. ukratko upoznao vjernike sa životom sv. Filomene. Kao zaključak cjelodnevnog programa obavljena je zajednička pobožnost sv. Filomeni, a vjernici su pristupali ljubljenju relikvija sv. Filomene i blagoslovu uljem, donesenim iz Mugnana del Cardinale, mjesta gdje počivaju zemni ostaci sv. Filomene.

Hodočašće sv. Filomeni u Molve održava se redovito na posljednju subotu u siječnju.

Skip to content