Otvoren 1. salon vjerske fotografije

OBJAVLJENO:

Molvarski likovni krug i Župa Uznesenja blažene Djevice Marije organizirali su I. salon vjerske fotografije za koji je svoje uratke predalo deset autora.
Izložba radova i dodjela nagrada održana je u subotu, 8. listopada u prostoru Molvarskog likovnog kruga. Na otvaranju su govorili predsjednik Žirija 1. Salona vjerske fotografije Krunoslav Heidler, predsjednik Molvarskog likovnog kruga Zvonimir Ištvan i župnik župe Uznesenja BDM Molve o. Tomislav Glavnik, OFMConv.

Radni zadatak salona bio je „Žena –Marija i vjera“. Odabirom teme željelo se istaknuti ulogu žene u odgoju djeca, a ono što je najvažnije fotografskim aparatom zabilježiti odnos žene i njezina djeteta u odnosu prema duhovnom i vjerskom.
Odlukom stručnog žirija prva nagrada pripala je Krunoslavu Lukačiću iz Virovitice. Drugu nagradu dijele Mirjana Porupski, FK Zagreb i Mato Zeman, FKK „Drava“ Đurđevac. Treću nagradi dijele Marija Belošević, samostalna autorica iz Zagreba i Berislav Vrkljan, FK Osijek.
Osim nagrađenih svoje radove predali su Kruno Heidlera, Željko Car i Zdravko Šabarić, te Zvonimir Ištvan.
Izložba pristiglih radova na I. salon vjerske fotografije može se pogledati do 31. listopada. (IKA – Marija Belošević)

Skip to content