Proslavljen blagdan Male Gospe i zaziv Duha Svetoga

OBJAVLJENO:

U prepunoj župnoj crkvi u četvrtak, 8. rujna proslavljen je blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije. U narodu se spomenuti blagdan zove i Mala Gospa ili Mala meša i tradicionalno je proštenje u župi Uznesenja BDM u Molvama. U 11 sati bilo je svečano misno slavlje, koje je predvodio o. Tomislav Glavnik, župnik. Nakon liturgijskih čitanja i prigodne homilije vjeroučenici OŠ “Molve” pročitali su molitve vjernika, nakon kojih je uslijedio blagoslov ovogodišnjih prvačića i njihovih školskih torbi. Po blagoslovu cijela je župna zajednica molila himan u čast Duhu Svetomu sa željom da Duh Sveti prati, nadahnjuje i vodi kroz narednu školsku godinu đake, profesore, roditelje i sve one koji su odgovorni za odgoj djece i mladih. Pod svetom misom pjevali su vjeroučenici predvođeni svojom vjeroučteljicom Dijanom Vujević. Nakon mise učenici, njihovi roditelji, kao i župljani i hodočasnici uputili su se u procesiji prema zavjetnoj kapelici Majke Božje Movarske i prenijeli Čudotvorni kip Majke Božje Molvarske, koji datira u 1490g. Po dolasku na kapelički brijeg izmoljene su zavjetne molitve i otpjevana je pjesma “O Molvarska dobra mati”, nakon koje je Čudotvorni kip pohranjen u kapelicu. Kip Majke Božje Molvarske inače se prenosi na blagdan Velike Gospe u župnu crkvu, da bi ostavši u njoj do Male Gospe bio ponovno vraćen na mjesto svoga čuvanja.

Večernju svetu misu u župnoj crkvi predvodio je i pod misom propovijedao o. Filip Musa. S večernjom svetom misom zaključena je hodočasnička godina 2011., koja je započela na Uskrsni ponedjeljak.

Skip to content