Ministranti u Ludbregu

OBJAVLJENO:

U povodu 600. obljetnice ludbreškog čuda u Ludbregu su se 1. rujna 2011. okupili ministranti iz cijele naše Varaždinske biskupije. Naši ministranti iz Molvi i Repaša išli su zajedno s ministrantima iz župe Gole, Virja i Novigrada Podravskog. Iz Virovskog dekanata u Ludbreg je pošlo 60 ministranata sa svojim svećenicima. Okupljanje je bilo u 9 sati u župnoj crkvi u Ludbregu gdje je bila prilika za svetu ispovijed i pobožnost predragocjenoj Krvi Kristovoj. Pobožnost je predvodio preč. Đurkan, ludbreški župnik. Potom smo se uputili prema Svetištu Krvi Kristove gdje smo slavili svetu misu, koju je predvodio vlč. Siniša Dudašek, povjerenik za ministante i duhovna zvanja. Po svetoj misi bila je kraća stanka za okrjepu nakon koje je uslijedio prigodni program, što su ga predvodili animatori Varaždinske biskupije. Naš zajednički program zasladili smo na koncu okupljanja ukusnim sladoledom kod jednog od lokalnih slastičara i uputili se natrag u svoju župu…. 

Skip to content