Obnova zavjetne kapelice Majke Božje u Molvama

OBJAVLJENO:

Obnovljena kapelica Majke Božje Molvarske

Nakon dužih priprema obnovljena je zavjetna kapelica Majke Božje Molvarske u Molvama. Postojeću kapelicu sagradio je molvarski župnik Blaž Tomašić 1901. godine, na mjestu stare župne crkve, kao mjesto čuvanja čudotvornog kipa Majke Božje Molvarske. Tijekom proteklih 110 godina kapelica je dva puta obnavljana, posljednji puta 1997. kada je sagrađen i vanjski oltar, koji prigodom raznih hodočašća služi kao mjesto okupljanja većeg broja vjernika. Svoj vrhunac hodočašća Majci Božjoj Molvarskoj imaju uoči i na sam blagdan Velike Gospe, kada veliki broj vjernika iz Podravine hodočasti u Molve.

Trenutno je završena prva faza obnove zavjetne kapelice, te je obnovljen pod u cijelosti, pokrečena je unutrašnjost kapelice prema starim uzorcima i osvježena je fasada, dok je dotrajala stolarija zamijenjena novom. Po završteku prve faze obnove vraćen je kip Majke Božje Molvarske, dok će oltar iz kapelice (u stilu tirolske drvorezbarske škole) biti vraćen po izvršenoj restauraciji krajem rujna 2011.  U trećoj fazi zamijenit će se dotrajali jarmovi i postolja za zvona.

Skip to content