KULISE ZA JASLICE “Molvarska božićna priča”

OBJAVLJENO:

U ponedjeljak 6. prosinca počela je realizacija “Molvarske božićne priče” odnosno oslikavanja kulisa za postojeće jaslice u župnoj crkvi u Molvama. Ideja o oslikavanju kulisa stara je već nekoliko godina, no realizaciji se prišlo tek ove godine. Oslikavanje kulisa za jaslice učinit će slikari “Molvarskog likovnog kruga”, koji upravo ove 2010. godine slave 40. obljetnicu svoga postojanja. Kulise će biti naslikane u izrazu autohtonog naivnog slikarstva, ali s povijesnim utemeljenjem i geografskim smještajem zadanih momenata (brdo Herodion iz blizine Betlehema, grad Betlehem i Jeruzalem). Kao teološko-biblijski savjetnik je prof dr. Adalbert Rebić, koji je svojim savjetima u pripremnoj fazi slaganja koncepcije djelu dao i stvarni topografski smještaj i dokumentarno značenje. Grupa slikara MLK-a (Đuro JAKOVIĆ, Drago KOVAČIĆ, Josip GREGURIĆ, Dragutin ŽUFIKA, Vladimir IVANČAN, Martin KOPRIČANEC, Josip TOT, Martin ĐUKIN, Stjepan ĐUKIN, Zvonimir IŠTVAN) završit će kulise do 19. prosinca ili 4. nedjelje došašća. Veličina djela je 9,20m x 2,80m podijeljenog na 4 međusobno povezana polja.

Skip to content