Postavljena spomen-ploča na posvetu crkve

OBJAVLJENO:

Nakon godinu dana u župnu crkvu je postavljena spomen-ploča na posvetu župne crkve što ju je 8. studenoga 2009. godine nakon nešto više od 150 godine od njezine izgradnje učinio mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup. Ploču je po nacrtu o. Tomislava Glavnika, župnika izradila radionica domaćeg molvarskog kamenoklesara Ivana Ivančana. Ploču osim teksta rese i dva simbola: rascvjetali grčki križ, koji nosi simboliku križa kad drva života, te “Fleur-de-lys” koji simbolički u sebi udružuje dva cvijeta iris i ljiljan. Spomenuti cvjetovi predstavljaju znakove ljepote i čistoće što ih kao svoje atribute nosi Blažena Djevica Marija. O. Tomislav Glavnik je blagoslovio ploču u nedjelju 14. studenoga 2010. nakon župne mise u 9 sati, dok je istu dan kasnije na ulazu u crkvu s desne strane postavila kamenoklesarska radionica Ivančan. Dimenzije spomen-ploče iznose 115x75cm.  

Skip to content