Blagdan Rođenja BDM – Mala Gospa

OBJAVLJENO:

U našoj župi proslavljen je blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije. Svetu misu u 9 sati predvodio je o. Filip Musa. Misu u 11 sati predvodio je o. Tomislav Glavnik, župnik. Propovijedajući na misi o. Tomislav je tumačio ulomak iz Lukinog evanđelja, koji govori o ugledniku, koji dolazi pitati Isusa što treba učiniti da bi baštinio život vječni? Isus mu je dao savjet da vrši zapovijedi i rasproda sve što ima, tj. da se odreče onoga što mu smeta u životu da bi posvema privolio Božji put. I učenik i svaki čovjek, koji želi nešto postići u životu pita se: “Što moram činiti da bih uspio odnosno stigao na cilj?” I mi se danas pitamo kako uspješno završiti školsku godinu? Na tom putu nismo sami, budući da uz svoje sposobnosti i trud imamo pomoć s neba. Stoga, zazivamo prisutnost Duha Svetoga na vlastiti rad i učenje. Želimo svoj život uskladiti s Isusovim načinom gledanja. Ono što se i nama samima čini nemoguće uz Božju pomoć je moguće. Zato se molimo, preporučujemo i zahvaljujemo na darovanim milostima. Želimo biti ljudi vjere, jer bez Božje prisutnosti u životu i prizivanja Božjeg imena i naoko jednostavne stvari mogu postati teške, a uspjeh izostaje – rekao je u svojoj propovijedi o. Tomislav. Na misu su u do kraja popunjenoj crkvi uz pristigle vjernike i hodočasnike bili i đaci s profesorima iz Osnovne škole u Molvama, te roditelji osnovnoškolaca. Na blagdan Male Gospe osnovnoškolci imaju Zaziv Duha Svetoga i mole da uspjeh u započetoj školskoj godini 2010./11. Molvarci su se kao i proteklih godina okupili oko čudotvornog kipa svoje nebeske zaštitnice Majke Božje Molvarske i u procesiji ga otpratili i prenijeli u zavjetnu kapelu. Kip Majke Božje ostaje u zavjetnoj kapeli do svetkovine Velike Gospe 2011, kada će opet u procesiji biti prenesen u župnu crkvu.  Večernju svetu misu predvodio je o. Željko Paša, isusovac.
Skip to content