53. obljetnica smrti mons. Jurja Magjerca

OBJAVLJENO:

 

U nedjelju 5. rujna u 19 sati u našoj župnoj crkvi slavljena je sveta misa za pokojnog mons. Magjerca, domaćeg sina, nekoć rektora Hrvatskog papisnkopg zavoda sv. Jeronima u Rimu. Svetu misu je predvodio p. Željko Paša, isusovac, inače doktorant na Papinkom orijentalnom institutu u Rimu.
Nakon svete mise zajedničkom molitvom pred bistama mons. Jurja Magejrca i mons. Đure Kokše pred župnom crkvom o. Tomislav Glavnik, župnik, pročitao je imena svih pokojnih svećenika, redovnika i redovnica poteklih iz župe Uznesenja BDM u Molvama i predvodio je molitvu za njih pokoj. U molitvu se molilo za devet svećenika i osam redovnica. Ujedno je pozvao okupljene vjernike da mole za duše pokojnih sinova i kćeri našega mjesta, kako bi nas oni mogli zagovarati pred licem Božjim u svim našim potrebama. Osim toga župnik je okupljenima stavio na srce molitvu za nova duhovna zvanja, kako bismo po novim svećeničkim i redovničkim zvanjima i nadalje bili blagoslovljeni. Iz župe Molve danas je živih devet svećenika i pet redovnica.

 

Skip to content