PROSLAVA SV. FILOMENE

OBJAVLJENO:

U nedjelju 8. kolovoza 2010. mons. Vjekoslav Huzjak, bjelovarsko-križevački biskup slavio je svečano euharistijsko slavlje u povodu blagdana sv. Filomene i Dana općine Molve.

U prigodnoj propovijedi mons. Huzjak je na primjeru praoca Abrahama nastojao pokazati otvorenost i pouzdanje toga čovjeka Božjega u riječ koju mu je dao Bog. Abraham se pouzdao i povjerovao protiv svake logike i bio nagrađen i blagostanjem i potomstvom. Nastavljajući s propovijeđu mons. Huzjak ja povezao vjeru starozavjetnih velikana s vjerom prvih kršćana, koji su isto tako vjerujući bili spremni dati, a mnogi su i dali život za Krista. Kristu su do kraja vjerovali i nisu se plašili. Baš svetački primjeri mladih žena i kršćanki poput sv. Anastazije, sv. Lucije, sv. Filomene svjedoče da umrijeti za Krista jest dobitak, kao što to i sam sv. Pavao kaže, jer sveti ljudi dobivaju nebo. Stoga se Crkva raduje sa svakim svjedočkim primjerom svojih vjernika. Ti tihi požrtvovni vjernici jesu svetački skup ljudi malo kome od ljudi poznat, ali Bogu sigurno. Stoga bi Crkva bila vrlo žalosna kad bi sveti ljudi bili samo oni uzdignuti na čast oltara, rekao je mons. Huzjak.
Sve to potiče vjernika današnjice da bude uporan, nepokolebljiv, predan i pun pouzdanja u Božju riječ i da se ne plaši – zaključio je mons. Huzjak.

Svetu misu su uz mons. Huzjaka koncelebrirali su o. Miljenko Hontić, generalni definitor Reda franjevaca konventualaca iz Rima, preč. Josip Brgles, dekan Virovskog dekanata, o. Stjepan Lončar, gvardijan samostana sv. Josipa iz Gary, SAD i župnik o. Tomislav Glavnik.

 

 

Skip to content