Raspored svetih misa

Sveta Misa jedna je od najuzvišenijih tajni kršćanske vjere. Ona je vrhunac prema kojemu teži sav život kršćana, ali također i središte i izvor duhovne jakosti za članove Crkve. Tijekom ove godine tumačit ćemo u Glasniku pojedine dijelove misnog slavlja, kako bi ih vjernici bolje upoznali i s većom korišću sudjelovali na sv. Misi. Odmah na početku navest ćemo tekst iz Crkvenog dokumenta: “Uputa o štovanju euharistijskog otajstva”, izdatog u Rimu 1967. U toj uputi čitamo između ostalog i ovo: “Misa ili večera Gospodnja ujedno je i nerazdvojivo: žrtva po kojoj Žrtva križa biva trajnom; spomen-čin smrti i uskrsnuća Gospodina koji je rekao: ‘Ovo činite meni na uspomenu’ (Lk 22,19); sveta gozba na kojoj zajedničkim blagovanjem tijela i krvi Gospodnje Božji narod biva dionikom dobara pashalne žrtve, obnavlja novi savez što ga je Bog jednom zauvijek utanačio s ljudima u Kristovoj krvi, te u vjeri i nadi predskazuje i pretječe eshatološku gozbu u Kraljevstvu Očevu, naviještajući smrt Gospodnju ‘dok on ne dođe'”.

Više o značenju Svete mise i euharistijskog otajstva: http://www.katolici.org/nauk.php?action=c_vidi&id=4948

Aktualno

Večernja sveta misa radnim danom slavi se u 19 sati u župnoj crkvi.   Nedjeljom su svete mise u župnoj crkvi u 9.30 i 19.00 i (zimi u 18.00). U filijalnoj crkvi u Repašu svete mise nedjeljom su u 11 sati . O drugim promjenama informirajte se u Župnom listiću.

Svete mise radnim danom:  zimi 18h, a ljeti u 19h   Nedjeljne svete mise: Molve (župna crkva) u 9.30 za župu i župljane u 18.00 zimi u 19.00 ljeti. Repaš u 11.00