PREDSTAVLJANJE KRIZMANIKA

Na drugu nedjelju došašća u našoj župi predstavljeni su kandidati za sakrament svete potvrde. Svetu misu predslavio je fra Filip Pušić.

Nakon homilije uslijedila je prozivka kandidata, koji su pred župnom zajednicom izrekli svoj „Evo me!“, time označavajući spremnost i ozbiljnost svoga puta priprave za ovaj sakrament. Pred oltarom je svaki kandidat ostavio jednu upaljenu svijeću koja je znak vremena priprave kojega su prešli, ali i simbol plamena u njihovim srcima i želju da se taj plamen pretvori u goruću buktinju po primitku pečata dara Duha Svetoga.

Za naše buduće krizmanike molimo svakoga dana kako bi osjetili Duha Svetoga u svom životu te svakoga trenutka rasli u vjeri i ljubavi prema svome Bogu.