O. STJEPAN LONČAR PROSLAVIO SREBRNI SVEĆENIČKI JUBILEJ

O. Stjepan Lončar, franjevac konventualac, župnik u Gary, Sjedinjene Američke Države, proslavio je 25. kolovoza 2013. u župnoj crkvi u Molvama svoj 25. svećenički jubilej. O. Stjepan Lončar proslavio je svoju mladu misu 21. kolovoza 1988. godine u Molvama. Župnik o. Tomislav Glavnik je u uvodnom pozdravu o. Stjepanu, njegovim roditeljima Josipu i Mariju, te braći, sestri, okupljenoj rodbini i župljanima pročitao dio župne spomenice, u kojoj je opisan dan mlade mise. Ujedno je zaželio svečaru i jubilarcu o. Stjepanu obilje blagoslova i vjernosti u služenju Bogu i ljudima na njivi Gospodnjoj. O. Tomislav je u ime župe o. Stjepanu poklonio srebrnim nitima svečano izvezenu štolu, znak svećeničke službe, ali i podsjetnik na njegovu rodnu župu Molve.

Za vrijeme svete mise pjevao je župni zbor, a za orguljama je bio orguljaš Ivon Fabijanec. Psalam je otpjevala Ana Leona, nećakinja o. Stjepana, dok je nakon svete mise svečarsku čestitku u ime svih uputila druga nećakinja Domenika, a potom i Ana Leona. U slavlju su sudjelovale i sestre milosrdnice s. Zrinka Lončar, rođena sestra, te s. Doroteja i s. Samuela iz Zagreba.