DAN POSVEĆENOG ŽIVOTA – SESTRE MILOSRDNICE U MOLVAMA

U povodu Dana posvećenog života (koji se inače obilježava na Svijećnicu 2. veljače), našu su župu pohodile u nedjelju 3. ožujka, sestre milosrdnice iz Kuće matice sestara milosrdnica. Za vrijeme župne mise uz pomoć slikovne prezentacije s. Marinka Blatarić i s. Teresita  Aguilar Samudio (vrhovna savjetnica Družbe) u pratnji s. Doroteje Hontić, govorile su o misijskom djelovanju na Solomonskim otocima (Sestre djeluju u biskupiji Auki u malenom udaljenom mjestu Buma na otoku Malaita. Župa u kojoj djeluju broji oko 7000 ljudi dok otok ukupno ima 120 000 stanovnika) i Paragvaju.

Sestre su iznijele način i svrhu djelovanja u misijskim područjima i potakle župljane na molitvenu, moralnu i finanicijsku podršku radu sestara i povjerenih im ljudi. Nakon svete mise župljani su odvoji svoje priloge za potrebe rada ss. milosrdnica, a i župa je odvojila 1.000 kn.